Jazda konna jest dyscypliną, która fascynuje i budzi podziw. Warto wiedzieć, że dzisiaj liczne szkoły jeździeckie zapraszają nowych adeptów tej dyscypliny i oferują doskonałe ceny za naukę. Jeździectwo jest sportem, który pozwoli na budowanie mocnych mięśni, jak również rzeźbienie sylwetki i wzmacnianie kondycji. Aby jednak móc bezpiecznie uczestniczyć w lekcjach jeździectwa, konieczny jest toczek do jazdy konnej i odpowiednie buty.

Jak wybrać dopasowany toczek do jazdy konnej?

Toczek do jazdy konnej to nic innego jak kask jeździecki – kask jest niezbędny podczas jazdy, aby chronić głowę podczas potencjalnego upadku. Kaski jeździeckie są dzisiaj tworzone z trwałych materiałów syntetycznych, które zabezpieczone są przed uszkodzeniami czy ścieraniem. Toczek do jazdy konnej może posiadać niewielkie otwory lub kanały w skorupie, aby możliwe było wentylowanie skóry głowy podczas treningów jeździeckich. Dodatkowo kaski można uzupełnić o miękkie, dedykowane wkładki, których zadaniem jest poprawianie komfortu w czasie jazdy. Każdy kask powinien posiadać zapięcie pod szyją – wyłącznie zapięty toczek do jazdy konnej pozwala na skuteczną ochronę głowy w czasie upadku! Toczek do jazdy konnej posiada również niewielki daszek, który chroni oczy jeźdźca przed silnymi promieniami słonecznymi. Szukając idealnego toczka, warto przymierzyć kilka modeli, aby wybrać ten, który leży najlepiej.

Toczek do jazdy konnej i odpowiednie buty

Toczek do jazdy konnej to nie jedyny element, który warto mieć podczas pierwszych godzin lekcji jazdy konnej. Drugim istotnym elementem są odpowiednie buty. Sztyblety do jazdy konnej to obuwie ponad kostkę, tworzone zazwyczaj ze skóry licowej lub skóry syntetycznej czy tworzyw sztucznych. Niewielki obcas pozwala na lepsze osadzenie buta w strzemionach i stabilniejsze utrzymywanie się podczas jazdy.

 

Comments are closed.

Pin It https://orally.info/wartosciowy-wyjazd-na-oboz-dla-dziecka/ http://jnbfgk.com/kask-jezdziecki-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo-i-komfort/ https://hanza.edu.pl/komu-wlasciciwe-sluza-czapsy/