Lekarze, czy też inni pracownicy służb medycznych, podczas wykonywania swoich obowiązków, używają różnych produktów medycznych. Muszą one być w pełni bezpieczne – zarówno, jeżeli chodzi o ich bezpieczeństwo, jak również pacjentów. Świadczy o tym, certyfikat ISO 13485.

Korzyści płynące z certyfikacji ISO 13485

Warto nadmienić, że certyfikat ISO 13485 dedykowany jest tylko i wyłącznie dla takiej sekcji produktów, które odnoszą się do branży medycznej. Pozytywnie zakończony proces certyfikacji niesie ze sobą ogrom korzyści.

Na sam początek należy wspomnieć o tym, że organizacja na pewno będzie miała zapewnioną większą wydajność i możliwości rynkowe. Całkiem możliwe, że będzie można rozpocząć działania również w skali globalnej. To także wiele innych korzyści. Wśród nich można wymienić:

  • zwiększenie przewagi konkurencyjnej,
  • dostęp do zdecydowanie większej ilości rynków,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu oferowane produkty medyczne są bardziej wydajne i możliwe do wykorzystania,
  • usprawnienie procesów organizacyjnych, dzięki czemu podnosi się poziom efektywności w danej organizacji,
  • wymogi prawne zostają w całości spełnione, dzięki czemu można lepiej dopasować się do potrzeb klientów,
  • większe oszczędności, jakie możliwe są dzięki zwiększeniu wydajności, monitorowaniu wydajności łańcucha dostaw, zmniejszeniu ilości odpadów produkcyjnych.

System zarządzania jakością dla branży medycznej

ISO 13485 to osobna międzynarodowa norma, ale powstała w oparciu o główne założenia ISO 9001. Z tą jednak różnicą, że ISO 13485 jest bardziej szczegółowe, dzięki czemu można zaoferować branży medycznej jeszcze lepszy system zarządzania jakością.

Nie można bowiem zapomnieć, że produkty medyczne mają to do siebie, iż mogą decydować nie tylko o czyimś zdrowiu, ale również o życiu. To dlatego tak ważne jest, aby zapewnić wysoki standard produkcji, jak również łańcucha dostaw.

Firma DJB doradztwo wspiera w procesie certyfikacyjnym. Nie tylko, jeśli chodzi o ISO 13485, ale także o wiele innych. Można poprosić ich o pomoc w procesie certyfikacji. Dzięki temu będzie wiadome, jak krok po kroku zorganizować wszystko. To oni również odpowiedzą na pytania o to, jak ważny jest każdy audyt ISO 1485, który ma na celu sprawdzenie, czy firma działa zgodnie z założonymi normami, czy też jeszcze coś jest do poprawy. Z ich pomocą na pewno uda się spełnić wszystkie założenia, w sposób pozytywny kończąc cały proces certyfikacji. 

 

Comments are closed.

Pin It