Każdy gość hotelowy zwraca uwagę na detale. Dotyczy to nie tylko wystroju wnętrza, pięknej pościeli, ale także idealnie złożonych ręczników. Ich oryginalny wygląd może wywołać u Twojego gościa tzw „efekt wow”, dlatego warto spędzić chwilę, aby perfekcyjne i dokładnie je złożyć. W tym artykule podpowiadamy, jak idealnie poskładać ręczniki hotelowe, aby wywrzeć na gościu pozytywne pierwsze wrażenie.

Co należy zrobić przed składaniem ręczników?

Ręczniki hotelowe można składać na wiele różnych sposobów: w tradycyjną kostkę, rulon, czy różnorodne, oryginalne kształty np. łabędzia. Jednak żaden, nawet najbardziej finezyjny sposób składania nie wzbudzi zachwytu gościa, jeśli będzie on słabej jakości. Watro dopilnować, aby ręcznik hotelowy był nieskazitelnie czysty, puszysty i wysokiej jakości. Jeśli stanie się pożółkły, szorstki i nieprzyjemny w dotyku koniecznie wymień go na nowy.

Sposób pierwszy- idealnie złożona kostka.

Prostota i elegancja nigdy nie wychodzą z mody. Złożenie ręczników w klasyczną kostkę zawsze będzie efektowne i nie zaburzy wystroju hotelowej sypialni czy łazienki. Taka bryła zajmuje mało miejsca, dlatego ten sposób szczególnie sprawdzi się w małych przestrzeniach. Aby złożyć ręcznik w idealną kostkę postępuj według poniższego schematu:

  1. Duży ręcznik należy złożyć na pół. Mały rozkładamy na płaskiej powierzchni i składamy go wzdłuż dłuższego boku na 3 takie same części układając każdą z nich do środka. W ten sposób tworzy się prostokąt.
  2. Tak złożony ręcznik składamy następnie na pół, aby bryła stała się mniejsza, a przy tym wygodniejsza w przechowywaniu.
  3. Jeśli posiadasz kilka rozmiarów ręczników warto ułożyć je jeden na drugim, w kolejności od największego do najmniejszego.

 

 

Sposób drugi. Jak złożyć piękny i elegancki rulon.

Kolejnym niezwykle efektownym sposobem złożenia ręcznika jest klasyczny rulon. Składa się go niezwykle łatwo i szybko a przy tym efektownie się prezentuje. Warto zatem zdecydować się na ten sposób składania ręczników w swoim hotelu. Goście z pewnością będą zachwyceni.

  1. Najpierw należy złożyć ręcznik w taki sposób, aby najbardziej przypominał kwadrat.
  2. Jeden z rogów tak powstałego kwadratu złóż do środka. To samo zrób z rogiem przeciwległym. Powstanie w ten sposób coś na kształt sześciokąta.
  3. Tak powstałą bryłę odwróć „do góry nogami”.
  4. Zacznij zwijanie ręcznika od jednego z ostrych końców. Pamiętaj, aby zwijać go ściśle i dokładnie.

Tak zwinięty rulon elegancko się prezentuje. Jeśli chcesz, aby na długo zachowały taki kształt i nie zmieniły swojej formy, koniecznie włóż je do ciasnego pojemnika i postaw w łazience lub sypialni.

 

Sposób trzeci. Finezyjne wzory rodem z japońskiego origami. Jak oryginalnie poskładać ręczniki?

Oprócz klasycznych form- kostki i rulonu, ręczniki można składać w niezwykle finezyjne kształty, np. łabędzia, kota i inne. Jest to znacznie bardziej czasochłonna forma, ale zawsze wprowadza gościa w zachwyt i powoduje uśmiech na jego twarzy. Technika ta wywodzi się od japońskiego origami i jest znacznie trudniejsza od klasycznych form, ale zdecydowanie warta uwagi. Możesz być jednak pewien, że jeśli obsługa hotelowa poświęci nieco czasu w ułożenie efektywnego kształtu, klient z pewnością to doceni.

 

Comments are closed.

Pin It