Sofy to bez wątpienia najchętniej wybierane elementy wystroju salonów czy pokojów dziennych. Ich szeroki wybór pozwala na dopasowanie mebla do istniejącej już aranżacji wnętrza. Nowoczesne sofy zaskoczą nie tylko niebanalnym designem, ale też świetnymi parametrami technicznymi. Na jakie aspekty zwracać uwagę podczas wyboru sofy?

Sofy wykonane z tkanin oraz ze skóry

Podstawowym aspektem podczas wyboru sofy jest materiał obiciowy. Wśród najczęściej kupowanych wymienia się sofy obite tkaninami bawełnianymi – materiały takie odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, zaletą jest też szeroki wybór kolorów. Sofy tapicerowane tkaninami bawełnianymi świetnie sprawdzają się w salonach aranżowanych w stylu skandynawskim czy glamour. Ciekawym zabiegiem może być wykorzystanie sofy tapicerowanej oraz fotela w dwóch kontrastowych kolorach. Przeciwieństwem są sofy skórzane, które wykorzystywane są w salonach aranżowanych w stylu klasycznym, ale też wykorzystywane są w eleganckich biurach. Sofy skórzane podnoszą prestiż pomieszczenia, zapewniają wygodę, doskonale komponują się z drewnianymi meblami. Mogą być one też wykorzystane w aranżacjach nowoczesnych.

Funkcjonalne sofy z dodatkowym pojemnikiem

Wybierając sofę do salonu czy pokoju gościnnego, warto postawić na modele z wewnętrznymi komorami. Sofy z pojemnikiem pozwolą na wygodne przechowywanie zapasowych kołder, poduszek czy koców, dzięki czemu możliwe stanie się lepsze zarządzanie przestrzenią w mieszkaniu czy w domu. Sofy z pojemnikiem mogą być dostępne jako wewnętrzne komory, do których dostać się można poprzez podniesienie stelaża sofy lub też jako funkcjonalne szuflady. W obu przypadkach dodatkowa przestrzeń z pewnością się przyda i pozwoli na zachowanie porządku.

Comments are closed.

Pin It