Codzienna dieta powinna być zaplanowana w ten sposób, by dostarczać do organizmu niezbędne składniki odżywcze (tłuszcze, białka), ale też cieszyć się smakowitymi potrawami. Współcześnie sklepowe półki uginają się od niebanalnych produktów, które warto wykorzystywać w kuchni!

Składniki, których nie powinno zabraknąć na naszym talerzu!

Jak prawidłowo układać jadłospis? Z pewnością najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z piramidy żywienia, która jasno wskazuje, jakie produkty warto jeść, a jakich powinniśmy zdecydowanie unikać. Piramida pokazuje, że podstawą codziennego żywienia powinny być warzywa i owoce, a to, czego powinniśmy zdecydowanie unikać, to jedzenie silnie przetworzone, fastfoody, ale też alkohol czy słodkie napoje gazowane. Podczas tworzenia listy zakupów, warto kierować się sezonowością konkretnych produktów. W czasie wiosny i lata sięgajmy po warzywa i owoce, które są szeroko dostępne w sklepach warzywnych – dzięki nim tworzyć będziemy nie tylko smaczne sałatki, ale też koktajle owocowe, desery z dodatkiem owoców.

Klasyczne potrawy nie tylko od święta!

Wiele potraw, uważanych w Polsce za świąteczne, możemy bez trudu wykonać bez względu na porę roku. Jedną z takich propozycji jest przepis na bigos świąteczny. To sycące i aromatyczne danie sprawdzi się w czasie jesiennych i zimowych dni, dając energię, i zaspokajając apetyt. Bigos to potrawa, która odgrzewana smakuje lepiej. Warto jednak z bliska przyjrzeć się przepisom, by zauważyć niuanse – każdy kucharz i szef kuchni ma kilka składników, bez których nie wyobraża sobie doskonałego bigosu. W naszym przepisie takimi składnikami są: czerwone wino oraz suszone śliwki. Bigos to potrawa, która wymaga czasu – warto dać jej kilka godzin na palnikach, by wydobyć pełnię smaku z jej poszczególnych elementów.

 

 

Comments are closed.

Pin It