Kupno okien to niemała inwestycja. Wybrane modele powinny być dopracowane pod kątem użytkowym i estetycznym. Producenci oferują szeroki wybór okien wykonanych z różnorodnych materiałów: drewna, aluminium, PCV, materiałów łączonych. W czołówce najchętniej kupowanych modeli od lat prym wiodą modele z nowoczesnego tworzywa sztucznego. Najlepsze okna z PCV sprostają największym oczekiwaniom. Dlaczego warto postawić właśnie na plastikowe okna dobrej marki? Sprawdź!

Najlepsze okna z PCV – na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Najważniejszym parametrem mającym wpływ na bilans cieplny budynku jest Uw okien, czyli współczynnik przenikania ciepła. Zasada jest prosta – im wartość współczynnika jest niższa, tym bardziej szczelne jest okno.  Najlepsze okna z PCV o współczynniku Uw poniżej 0,8 W/(m2K) mogą być montowane w domach pasywnych. Odpowiednio zamontowane okna o doskonałych parametrach są szczelną barierą dla ogrzanego powietrza, co pozytywnie przekłada się na komfort domowników i wysokość rachunków za ogrzewanie. Ponadto, nowoczesne okna z PCV tłumią hałas dochodzący z zewnątrz, są odporne na zmienne warunki pogodowe, a utrzymanie ich w czystości nie przysparza żadnych trudności. Najlepsze modele wyposażone są również w specjalne systemy antywłamaniowe.

Uniwersalny wybór

Okna z ramami z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego pasują do każdego wnętrza, niezależnie od stylu,  w jakim zostało ono zaprojektowane.

Atrakcyjna cena

Na liście walorów okien z PCV nie może zabraknąć atrakcyjnej ceny. Okna z ramami z PCV polecane są wszystkim osobom szukającym solidnych, szczelnych, a jednocześnie niedrogich okien, których konserwacja nie będzie wymagała dużych nakładów.

 

 

Comments are closed.

Pin It asol-ogrodowy.pl myana-bg.org za.edu.pl