W niektórych sprawach nie warto oszczędzać. Chociażby po to, aby mieć pewność, że zyskuje się coś, co będzie sprawdzać się przez długi czas. Mowa tutaj chociażby o stolarce okiennej. Na oknach nie warto oszczędzać, ponieważ w przyszłości można bardzo tego pożałować. W szczególności, jeżeli trzeba będzie szybko wymienić okna.

Współczynnik przenikania ciepła

Przeglądając okna dostępne na stronie okna-internorm.pl, należy sprawdzić informacje odnośnie współczynnika przenikania ciepła. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który będzie warunkować to, czy okna są faktycznie energooszczędne, czy też nie. Nie każdy jest tego świadom, ale współcześni producenci muszą podporządkować się przepisom prawa budowlanego, aby ich okna zostały dopuszczone do użytku. Energooszczędne okna powinny wykazywać współczynnik przenikania ciepła utrzymany na poziomie 1,1 W/(m2K). Okna pasywne to wartość 0,8 W/(m2K). Rzadko spotykane (ale jednak są, więc należy o nich wspomnieć) są okna ultra energooszczędne, których współczynnik otrzymuje się na poziomie 0,6 W/(m2K).

Materiał wykonania

Kwestia jak najbardziej indywidualna. Wiele osób woli bowiem zainwestować w lepszą energooszczędność, rezygnując z aluminium na rzecz PCV. Dobry materiał, który nie wymaga tak częstych zabiegów konserwujących. Chociaż, drewno również jest ciekawą propozycją, o jaką należy dbać, aby mogło ono zachwycać swoim wyglądem. Aluminium to najdroższy materiał, ale to właśnie dzięki niemu można cieszyć się sporymi przeszkleniami w domach.

 

Comments are closed.

Pin It