Dla wielu Polaków jedyną szansą na godne życie jest wyjazd za granicę. Osoby szukające szczęścia poza ojczyzną bardzo często podejmują pracę w Niemczech. Stosunkowo niewielka odległość od domu, duży wybór ofert, wysokie zarobki i atrakcyjne świadczenia socjalne sprawiają, że rodacy postanawiają podjąć pracę za Odrą. Jednym z najczęściej pobieranych dodatków jest Kindergeld, czyli zasiłek na dziecko w Niemczech. Co każda osoba rozważająca emigrację zarobkową powinna wiedzieć o świadczeniu? Sprawdź!

Komu przysługuje zasiłek na dziecko w Niemczech?

Zasiłek na dziecko w Niemczech został wprowadzony, aby rodzice mogli zapewnić swoim pociechom godne warunki do życia. Pieniądze mogą być przeznaczone na rozwój zainteresowań dziecka, opiekę medyczną, zakup odzieży albo jakikolwiek inny cel. Zasiłek wypłacany jest przez Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych. Aby otrzymać wsparcie finansowe, należy wychowywać przynajmniej jedno dziecko,  a jednocześnie być zatrudnionym w Niemczech i tam odprowadzać składki na ubezpieczenie socjalne. Ponadto, o Kindergeld mogą wnioskować pracownicy sezonowi, kontraktowi, osoby zatrudnione w Niemczech i odprowadzające składki ubezpieczeniowe w Polsce oraz przedsiębiorcy prowadzący za zachodnią granicą działalność.

Zaległe świadczenia

Niestety, nie każda osoba podejmująca legalną pracę za granicą jest świadoma praw, jakie jej przysługują. Obawiasz się, że przegapiłeś swoją szansę na pieniądze dla dzieci? Bez obaw – możesz ubiegać się o wypłacenie zaległego świadczenia za okres do pół roku wstecz. Nie musisz samodzielnie wypełniać wszystkich wniosków i kontaktować się z urzędami. W Polsce działają biura zajmujące się rozliczaniem podatków i uzyskiwaniem świadczeń dla Polaków pracujących poza granicami kraju.

 

 

Comments are closed.

Pin It