Stworzenie stylowej dekoracji na ścianach nie wymaga specjalnego talentu malarskiego. Teraz wystarczy zastosować szablony, razem z którymi można uzyskać zachwycające dekoracje bez wysiłku. Co warto wiedzieć o szablonach malarskich? Zapraszamy do lektury!

Szablon malarski – co to jest?

Szablonami malarskimi nazywa się rodzaj szablonów używanych do malowania ścian. Mogą być one wykorzystane również do wielu innych powierzchni, na przykład do wykańczania płytek ceramicznych, mebli, szkła, a nawet tekstyliów.

Pod względem swojej budowy szablony malarskie składają się z płaskiej, plastikowej nakładki z wyciętym wzorem. Po pomalowaniu szablonu na powierzchni pojawia się wzór, co pozwala na proste i szybkie uzyskanie pięknych zdobień.

Rodzaje szablonów do malowania ścian

Aktualnie w sklepach można znaleźć różnorodne szablony, które pozwalają na udekorowanie powierzchni w wielu pomieszczeniach, na przykład w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, kuchni czy w łazience.

Wśród najpopularniejszych wzorów szablonów malarskich znajdują się:

  • Wzory geometryczne, na przykład trójkąty, romby, koniczyna marokańska, plusy, krople,
  • Wzory botaniczne jak liście, kwiaty,
  • Wzory tworzące pasy,
  • Gwiazdki, chmurki, księżyc i słońce,
  • Litery i cyfry,
  • Wzory imitujące marokańskie płytki ceramiczne,
  • Mandale – misterne zdobienia w orientalnym stylu.

Jak używać szablonów malarskich?

Korzystanie z szablonów malarskich jest bardzo proste, chociaż przed rozpoczęciem malowania wymaga dokładnego przemyślenia układu zdobienia.

Aby udekorować ściany, szablony malarskie można zastosować na całej jej powierzchni. Estetyczny efekt dają wtedy szablony z drobnymi wzorami. Można także zastosować je do punktowych dekoracji. Możliwości są nieograniczone, dlatego wszystko zależy od kreatywności i pomysłu na wnętrze.

Do malowania ścian z użyciem szablonów można zastosować popularne farby akrylowe oraz wałek, ale w sprzedaży dostępne są także farby w tubach z aplikatorem, które umożliwiają ich dokładne nakładanie bez dodatkowych narzędzi.

Gdzie można kupić szablony do malowania ścian?

Różnorodne szablony malarskie można kupić obecnie w wielu sklepach. Są one oferowane w popularnych marketach budowlano-wykończeniowych, ale można także nabyć je bezpośrednio od producentów tego typu akcesoriów.

Zamówienie na szablony można złożyć również w internecie – w sklepach online dostępna jest szeroka gama ciekawych wzorów do wyboru w różnych stylach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony malarskie.

Comments are closed.

Pin It https://meblelobos.pl http://okna-renoma.pl https://buzzhouse.pl