Pergola ogrodowa to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, a do tego szalenie nowoczesne i wyglądające naprawdę efektownie. Producenci sprzętu ogrodowego starają się, aby przygotowywać dla swoich klientów rozwiązania dopasowane do każdych potrzeb. Jaką pergolę wybrać i czy sprawdzi się tu technorattan?

Pergola ogrodowa z technorattanu czy z drewna? Co wybrać?

Należy mieć na uwadze, że pergola wykonana z technorattanu to w zasadzie niezupełnie klasyczne rozwiązanie. Nie będzie ona pełniłą klasycznej roli, nie sprawdzi się tam, gdzie konieczne jest podtrzymanie roślinności, ale z całą pewnością skutecznie ochroni przed słońcem. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku mniejszego tarasu lub większego balkonu jest połączenie mebli z technorattanu, z wysuwanym zadaszeniem. Oczywiście to nie jedyna możliwość. Jak zróżnicowane są oferty bez problemu można zobaczyć w Internecie. Np. https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy oferuje bogaty asortyment ogrodowych pergoli, zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym kształcie i wymiarze.

Klasyczna pergola ogrodowa z drewna czy tworzywa sztucznego?

Pergola ogrodowa o klasycznym kształcie może być wykonana zarówno z drewna, jak i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wybór materiału zależał będzie od kwestii estetycznych, a także świadomości użytkownika. Drewno z całą pewnością będzie bardziej wymagające, ponieważ konieczne jest m.in. jego odpowiednie zabezpieczenie na zimę. Plastik jest mniej wymagający, jednak warto wybrać konstrukcję dobrej jakości.

Comments are closed.

Pin It