Niestety, żaden rodzic nie jest w stanie ochronić swojej pociechy przed niebezpiecznymi sytuacjami czekającymi na nią w szkole, na podwórku czy podczas wycieczki. Możesz jednak w prosty sposób podnieść swój komfort psychiczny i zadbać o to, aby Twoje dziecko otrzymało pomoc w kryzysowej sytuacji. NNW szkolne jest polisą stworzoną z myślą o zapewnieniu dzieciom i nastolatkom bezpieczeństwa. Jaką ochronę zapewnia polisa? Sprawdź!

Ubezpieczenie NNW szkolne – podstawowy zakres ochrony

NNW szkolne, czyli polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków, jest zabezpieczeniem dla opiekunów i dzieci, które znalazły się w trudnym położeniu. Polisa gwarantuje otrzymanie wsparcia finansowego w sytuacji, kiedy dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, trwałego uszkodzenia ciała lub poniesie śmierć na skutek wypadku. Co ważne, umowa podpisywana jest na 12 miesięcy, więc dziecko chronione jest również w wakacje. Świadczenie można uzyskać niezależnie od miejsca, w którym dziecko zostało pokrzywdzone. Polisa obowiązuje podczas lekcji  i zajęć dodatkowych, zabawy z kolegami na placu zabaw, wakacyjnego wyjazdu z rodzicami.

Wbrew pozorom NNW szkolne nie jest obowiązkowe. Warto jednak pamiętać, że rezygnacja z polisy oznacza brak wsparcia w momencie, kiedy dziecko ulegnie wypadkowi.

NNW szkolne – zbiorowe czy indywidualne?

Każdy rodzic może samodzielnie wybrać ubezpieczenie NNW dopasowane do indywidualnych preferencji lub skorzystać z ubezpieczenia zbiorowego proponowanego przez placówkę. Zanim zdecydujesz się na ofertę przedstawioną przez nauczyciela na zebraniu dokładnie sprawdź wszystkie warunki. Polisa indywidualna jest doskonałym uzupełnieniem ubezpieczenia grupowego.

Comments are closed.

Pin It kie-pioro.pl nuity.org django.com