Maluchy raczej nie mają preferencji, jeśli chodzi o ubrania. Bezkrytycznie przyjmują to, co zakupili dla nich rodzice. Dopiero przedszkolaki wyrażają już swoją opinię na temat odzieży, ale zwykle nie jest ona wiążąca dla opiekunów. Czym zatem należy się kierować kupując ciuszki dla najmłodszych?

Polscy producenci

Polscy producenci ubranek nie mogą konkurować z wytwórcami z Azji. Ta zasada sprawdza się zarówno w przypadku ubrań dla dorosłych, jak również w przypadku ubranek dziecięcych. Jeżeli firma szyje ubrania w Polsce, musi ponieść koszty tego przedsięwzięcia.

Trzeba opłacić pracowników, trzeba zapłacić za polską szwalnię, w końcu trzeba zapłacić podatki i ZUS w Polsce. Koszty utrzymania firmy w tym państwie są bardzo wysokie. Nic dziwnego, że drobni przedsiębiorcy są zaniepokojeni. Nowe przepisy prawa, nowe rozwiązania prawne, nie napawają optymizmem. Również przepisy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi nie są przyjazne dla przedsiębiorców. Jeżeli pracownik choruje, pracodawca ponosi duże koszty.

Osoby zamożne mogą wspierać polskich przedsiębiorców poprzez kupowanie ich wyrobów. Niestety, dla osób które zarabiają mało, dla osób mniej zamożnych, jest to niemożliwe, ponieważ ceny są po prostu zbyt wysokie. Można przekonywać ludzi, że nie opłaca się kupować tanich rzeczy, jednak na drogie po prostu ich nie stać.

Kolekcje ubranek

W sklepach można znaleźć kolekcje ubrań dziecięcych, których nie powstydziliby się najlepsi projektanci. Czasami są to wyroby polskie, uszyte w polskich szwalniach, a czasami są to produkty zagraniczne. Zawsze jednak trzeba sprawdzić skład materiałowy.

Na pierwszym miejscu powinna znaleźć się bawełna lub wiskoza, najlepiej ekologiczna. Materiały takie jak nylon, poliester nie powinny w ogóle występować. Dopuszczalny jest niewielki procent w składzie. Kolekcje ubrań dziecięcych muszą być wolne od jakichkolwiek niebezpiecznych dla skóry malucha barwników i innych tego typu substancji.

Gdzie kupować ubranka i czym się kierować przy zakupie?

Niektórzy rodzice nie kupili ani jednego ubranka dziecięcego, ponieważ całą odzież dziecięcą otrzymali od członków rodziny lub znajomych.

Bardzo popularne w niektórych kręgach są spotkania, na których rodzice i opiekunowie dzieci wymieniają się ubrankami. Jest to wspaniała okazja do pozyskania naprawdę świetnej jakości odzieży. Przy zakupie należy kierować się wygodą malucha i tym, aby czuł się on komfortowo. Równie istotne jest bezpieczeństwo dla skóry dziecka, aby nie została ona podrażniona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kolekcje ubrań dziecięcych.

Comments are closed.

Pin It