Właściwie to można by powiedzieć, że takie jakie zostanie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Inne ubezpieczenie samochodu przyda się osobie, która podróżuje rzadko, a inne, jaka w pojeździe mechanicznym spędza zdecydowaną większość dnia lub z tym też związane są jej obowiązki zawodowe.

NNW – uzupełniające ubezpieczenie samochodu

Polecane najczęściej wtedy, jeżeli ktoś ma już OC i AC. Można je dokupić w pakiecie razem z tymi polisami. Można również dokupić je w czasie późniejszym. To polisa, która zaliczana jest do kategorii nieobowiązkowych. Mówi się o NNW na samochód, ale tak naprawdę odnosi się ona do ochrony zdrowia i życia osób podróżujących. Dzięki temu, nawet jeżeli dojdzie do wypadku, kierowca może liczyć na wypłatę odszkodowania z NNW. Kwota takiego odszkodowania uzależniona jest od zapisów, jakie znaleźć można w OWU. 

Ochrona zniżek ubezpieczeniowych

Za bezszkodową jazdę kierowca może otrzymać różne zniżki w przyszłości na polisę. Dzięki temu cena za polisę ubezpieczeniową nie będzie tak duża. Wystarczy tylko jedna stłuczka, aby wypracowane zniżki znikły. Może warto pomyśleć o tym, aby wykupić nie tylko podstawowe ubezpieczenie samochodu, ale także ochronę zniżkową? Nawet, jeżeli dojdzie do kolizji drogowej, dzięki temu nie trzeba będzie przejmować się tym, że zniżki znikną. Taka forma ochrony ubezpieczeniowej polecana jest osobom, które często udostępniają innym pojazd mechaniczny – jakich nie ma wpisanych w podstawowej polisie ubezpieczeniowej. Pomoże to zadbać o finanse w przyszłości. 

 

Comments are closed.

Pin It