Szukając nowego samochodu dla siebie, warto wyjść poza polski rynek. W krajach takich jak Niemcy, Francja czy Włochy sprzedaje się wiele używanych samochodów w doskonałej kondycji. Szczególnie samochód z Włoch wydaje się być kuszący – Włosi słyną nie tylko z zamiłowania do dobrego designu, ale też świetnych technologii. Jak sprowadzić taki samochód do kraju?

Jak kupić samochód z Włoch?

Istnieje wiele możliwości by kupić samochód z Włoch. Pierwsza z nich to oczywiście samodzielne poszukiwanie wybranek marki i modelu na zagranicznych portalach aukcyjnych. Taka opcja pozwala na negocjowanie ceny ze sprzedawcą, ale zajmuje również wiele czasu. Alternatywą może być zlecenie zadania znalezienia samochodu przez konkretny komis. Pracownicy komisu dołożą wszelkich starań, by znaleźć samochód w doskonałym stanie technicznym, dodatkowo sprowadzą go do Polski i dopełnią większość niezbędnych formalności. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że takie zadanie jest odpłatne.

Jak zarejestrować samochód z Włoch?

Rejestracja samochodu z Włoch nie odbiega bardzo od rejestracji samochodu zakupionego w Polsce. Różnica to konieczność przetłumaczenia umowy kupna-sprzedaży u tłumacza przysięgłego, jak również opłacenie cła. Wysokość opłaty celnej zależeć będzie od pojemności silnika danego pojazdu. Wszystkie zgromadzone dokumenty należy złożyć w urzędzie komunikacji. Może to zając kilka dni.

Jak ubezpieczyć samochód z Włoch?

Jak możemy ubezpieczyć samochód z Włoch? Tuż po sprowadzeniu samochodu do Polski warto zakupić ubezpieczenie krótkoterminowe. Będzie ono obowiązywać przez 30 dni. Po upływie terminu tego ubezpieczenia możemy spokojnie zakupić polisę roczną. Warto pomyśleć również o tym, by polisę rozszerzyć o dodatkowe pakiety, takie jak Assistance.

 

 

Comments are closed.

Pin It