Ze względu na bliskość granicy z Niemcami wielu Polaków wyjeżdża do tego kraju w celach zarobkowych. Nie ma się co dziwić, ponieważ mogą oni w ten sposób zarobić dwa lub trzy razy więcej niż w Polsce. Pracownicy poszukiwani są w takich branżach jak: budowlanka, opieka zdrowotna i ogrodnictwo. To tam jest najwięcej ofert pracy, które można znaleźć w Internecie lub w agencjach pracy. Pracując legalnie w Niemczech nasi rodacy mają odprowadzane składki co miesiąc z rzecz podatku dochodowego. I o zwrot tej składki mogą ubiegać się przy corocznym zeznaniu podatkowym. Co zrobić, aby odzyskać pieniądze?

Rozliczenie PIT niemieckiego. Co jest potrzebne do zwrotu podatku?

Rozliczenie podatku z Niemiec obowiązuje podatników, którzy uzyskali legalny dochód powyżej 10 700 euro, mieli więcej niż jednego pracodawcę na terytorium Niemiec oraz są emerytami i rencistami w tym kraju. Finanzamt, czyli niemiecki urząd skarbowy, co roku wysyła podatnikom zeznania podatkowe, a pracodawcy kartę podatkową o nazwie Lohnsteuerkarte. To właśnie ona jest najważniejszym dokumentem potrzebnym do rozliczenia podatku z Niemiec. Bez tego nie ma co liczyć na zwrot. Pełna wymiana danych z Finanzamt odbywa się drogą elektroniczną. Z tego powodu podatnicy mogą liczyć na szybki zwrot podatku, który pojawić się na koncie bankowym nawet w 6 tygodni.

Podatek z zagranicy – zaufaj specjalistom i nie przejmuj się formalnościami

Holandia.org to biuro podatkowe, które zajmuje się zwrotami podatków, m.in. z Niemiec, Holandii czy Belgii. Dzięki nim masz pewność, że Twój podatek zostanie rozliczony poprawnie, bez przeszkód i zgodnie z terminem. Zwrot podatku z Niemiec to dodatkowe pieniądze do Twojego budżetu. Średnia kwota odzyskanego podatku wynosi nawet 1200 euro. Wieloletnie doświadczenie i wykorzystanie nowoczesnych technologii w codziennej pracy. To charakteryzuje biuro rozliczeniowe dla Polaków pracujących za granicą. Skorzystaj już dziś!

 

Comments are closed.

Pin It ilab.pl enting.com.pl lonypodroznik.pl