Jak powszechnie wiadomo – reklama jest dźwignią sprzedaży. Sprzedaż z kolei, wspierana jest przez odpowiednie nośniki reklamy. Planując działania marketingowe warto wiedzieć jakie istnieją rodzaje nośników reklamowych, oraz które z nich będą najbardziej skuteczne w przyjętej przez nas strategii promocyjnej.

Po pierwsze dotrzeć z informacją

Głównym zadaniem wszystkich działań promocyjnych jest budowanie świadomości dostępności i obecności produktu na rynku. W tym celu stosowane są różnego rodzaju nośniki informacji marketingowych. Takie jak: broszury, ulotki reklamowe, reklamy na bilbordach czy standy reklamowe zewnętrzne. Odbiorca przekazu promocyjnego nie tylko dowiaduje się z nich o istnieniu produktu czy usługi, ale też zostaje nakłoniony do podjęcia konkretnych zachowań. W razie potrzeby dotarcia z krótkim przekazem do dużej grupy odbiorców, warto wziąć pod uwagę bilbordy reklamowe. Także innego typu, mniejsze formatem reklamy statyczne, umiejscowione w strategicznych lokalizacjach, mogą pełnić podobną funkcję – np. wspomniane już standy reklamowe zewnętrzne. Tego rodzaju narzędzie marketingowe ma szansę dotrzeć do ogromnej liczby odbiorców. Jego powodzenie zależy głównie od natężenia ruchu w okolicy nośnika reklamy. Jeżeli priorytetem jest dotarcie z całym szeregiem informacji o produkcie, lepszym rozwiązaniem będzie ulotka reklamowa mogąca pomieścić większą ilość treści, pozostająca z klientem na dłużej.

Jakie role pełnią skuteczne nośniki reklamy?

Aby działania promocyjne wspierały sprzedaż muszą spełniać kilka warunków. Dobrze przygotowany materiał reklamowy będzie w atrakcyjny sposób informować klienta o produkcie, jego cenie i walorach, ewentualnych promocjach, a także przyciągnie uwagę swoją formą. Powinien także wpływać na nastrój i emocje u klienta.

Na co zwrócić uwagę wybierając rodzaj reklamy?

Decydując się na któryś z nośników reklamy należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, jaka jest trwałość i odporność nośnika reklamowego na zniszczenia czy też warunki atmosferyczne? Czy będzie on pełnił swoją rolę na zewnątrz, czy też w budynku? Ile wyniosą koszty wykonania i jaka ilość materiałów reklamowych będzie nam potrzebna? Czy wybrany rodzaj reklamy cechuje się uniwersalnością czy raczej będzie mógł zostać zastosowany jedynie w konkretnych okolicznościach? Na koniec – czy jest on spójny z resztą działań marketingowych i całą strategią promowania produktu?

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe zewnętrzne.

Comments are closed.

Pin It