Liposukcja to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niestety nie jest to zabieg nieinwazyjny. Wymaga długiej rekonwalescencji i wiąże się z ryzykiem powikłań. Na szczęście dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii istnieją inne metody redukcji tkanki tłuszczowej i cellulit. Przedstawiamy kilka sprawdzonych zabiegów.

Endermologia – kompleksowe działanie masażu próżniowego

Endermologia to zabieg, który trwa około 30 minut. Nie wymaga znieczulenia ani okresu rekonwalescencji. Wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w rolki. Zabieg endermologii polega na intensywnym rozmasowaniu ciała centymetr po centymetrze. Skóra zasysana jest przez głowicę, a następnie rozmasowywana we wszystkich kierunkach. Endermologia znalazła zastosowanie przede wszystkim w redukcji cellulitu, ponieważ jest w stanie zredukować zastoje limfatyczne, zwłóknienia tkanki oraz tłuszcz, czyli wszystko to, z czego może być utworzona pomarańczowa skórka. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zabieg ten wykonuje się w serii 10–15 zabiegów, z częstotliwością minimum raz w tygodniu. Tak intensywna terapia przynosi bardzo dobre rezultaty w postaci wysmuklenia ciała,  wymodelowania sylwetki i ujędrnienia skóry.

Lifting HIFU – sposób na ujędrnienie skóry na całym ciele

Zabieg HIFU wykorzystuje innowacyjne fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu, których zadaniem jest indukowanie drobnych punktów koagulacyjnych w skórze właściwej i tkankach położonych głębiej. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60 minut. Ultradźwięki powodują podgrzanie tkanki do 65—70°C, powodując uruchomienie naturalnych procesów naprawczych. Efektem zabiegu jest natychmiastowe napięcie skóry, a w efekcie końcowym poprawa elastyczności skóry i długotrwały lifting. Dodatkowo możliwa jest redukcja miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Najczęściej wykonywany jest tylko jeden zabieg, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, które mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy.

Potrójna moc wyszczuplania, czyli fala radiowa, podczerwień i masaż próżniowy

W medycynie estetycznej niejednokrotnie sprawdzają się zabiegi, wykorzystujące kilka sprawdzonych technologii. Wiedzą o tym dobrze specjaliści z Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Skin w Radomiu, którzy oferują swoim Pacjentom terapię, będącą połączeniem promieniowania podczerwonego (IR), bipolarnej fali radiowej (RF) oraz masażu próżniowego. Połączenie tych trzech technologii umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej w stosunkowo krótkim czasie bez przerywania ciągłości naskórka. Równomierne rozgrzanie ciała do temperatury około 42°C powoduje przebudowę skóry oraz upłynnienie komórek tłuszczowych. Masaż próżniowy zastosowany podczas zabiegu wspomaga drenaż limfatyczny, przyspieszając procesy metaboliczne w organizmie. Zabieg ten doskonale sprawdza się w modelowaniu całego ciała, ale również wspomaga terapię cellulitu.

Modelowanie sylwetki zimnymi mikrofalami

Zimne mikrofale to technologia, która jest w stanie poradzić sobie z wieloma niedoskonałościami sylwetki, m.in. zlokalizowaną tkanką tłuszczową, podwójnym podbródkiem, cellulitem czy wiotką skórą. Mikrofale działają wybiórczo na komórki tkanki tłuszczowej, znajdujące się na różnych głębokościach – redukują je w bezpieczny i nieinwazyjny sposób. Urządzenie wyposażone jest w dwie głowice: głębokiego i płytkiego działania. Pierwsza z nich odpowiada za niwelowanie miejscowej otyłości, a druga – za ujędrnianie skóry i redukcję cellulitu.

Z zabiegów modelowania sylwetki najlepiej jest korzystać w wyspecjalizowanych klinikach. Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, ta strona zawiera więcej informacji.

Comments are closed.

Pin It