Po przygotowaniu wylewki domu przyszedł czas na jego murowanie. Usługa ta może być wykonywana samodzielnie wraz z sąsiadami. Jednakże nie każdy jest w stanie zebrać odpowiednią ekipę. Dodatkowo wymagana jest znajomość fachu. Należy dodać, że jest to dość czasochłonne. Dlatego murowanie domu warto zlecić fachowcom. Oto kilka przykładowych usług murowania oraz tynkowania domów. 

Pomocne źródła kluczem do fachowej pracy 

Do prezentacji usług posłuży nam cennik dostępny na stronie https://doskonalewnetrza.pl/ oraz artykułów poradnikowych. Przykładowy cennik to propozycja firmy, która od lat zajmuje się budową oraz wykończeniem wnętrz. Jest to firma sprawdzona przez wielu użytkowników. Przedsiębiorstwo budowlane posiada liczne rekomendacje od zadowolonych klientów, które świadczą o fachowości oraz przestrzeganiu terminów realizacji. 

Materiały pod prace tynkarsko-murarskie 

W celu prawidłowego wykonania tynku i murarki firma musi ocenić obecny stan elewacji. W przypadku domów, które dopiero zaczynamy stawiać sprawa jest stosunkowo prosta i tania. W przypadku murowania w starych obiektach do etapów murarskich dolicza się dodatkowe etapy. Dziś skupimy się na murowaniu zewnętrznym, które nie jest możliwe w starych obiektach budowlanych. Wszelkie etapy pracy rozpoczynamy od konsultacji z klientem. W rozmowie musimy zawrzeć informacje na temat rodzaju tynkowania oraz wybory zaprawy. 

Nasz cennik na stronie https://doskonalewnetrza.pl/cennik-uslug/murowanie-tynkowanie-warszawa/ obejmuje zwyczajowo murowanie 2-warstwowe. To najczęściej wybierany rodzaj murowania w Polsce. Składa się on warstwy cegły o grubości ok. 19 do 30 cm wraz z bloczkami tej samej grubości. Pomiędzy bloczki dodaje się ocieplenie w postaci waty mineralnej albo styropianu. Wszystko zależy od preferencji klienta. Poza standardowym typem cegły klient może się zdecydować na pustaki (ceramiczne, keramzytowe) i bloczki (z betonu komórkowego lub silikatowe). Nowością w cenniku są pustaki szklane – luxfery. To rodzaj szklanych pustaków, które przepięknie komponują się z nowoczesną elewacją budynku. 

Klient może się zdecydować na różnego rodzaju zaprawy murarskie. Do najbardziej klasycznej zaprawy możemy zaliczyć cement. To rodzaj surowca, który jest wykonywany z piasku, cementu oraz dodatków. Chemiczne ulepszacze mają za zadanie zwiększać plastyczność masy. Dzięki czemu zaprawa bardziej wnika oraz staje się sztywniejsza nawet na najmniejszych zakamarkach. Ten rodzaj zaprawy używa się do łączenia grubych bloczków betonowych u grubości spoin na 8-10 mm.

Jako zaprawę murarską stosuje się połączenie wapnia wraz cementem. Poza standardową mieszkanką cementu zawiera ona dodatek wapnia. Jest dużo bardziej plastyczna i posiada lepsze właściwości spojenia. Nadaje się do większości typów pustaków. Zaprawę wapniowo-cementową z powodzeniem możemy łączyć z: pustakiem ceramicznym, cegłą czy kamieniem przy grubości spojenia na ok. 10 mm. Może być stosowana do murowania wewnętrznego i zewnętrznego. 

Comments are closed.

Pin It zobacz pnet.org https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/